מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייה
סגירה

מוזמנים להתאהב!

אנחנו מופיעים בפריסה ארצית: אשדוד, באר שבע, ירושלים, מודיעין, קריית מוצקין, רעננה ותל אביב.

למידע נוסף ורכישת מנוי מלאו פרטים או התקשרו: 073-760-6022

 

הקונצרטים שלנו

העונה נציג בפניכם את המוזיקה האנדלוסית על מגוון רבדיה וקסמיה. החל משירת הבקשות, דרך קולות ירושלים, מחווה למיטב היוצרים המצריים, וקולות נשות שפשאוואן, השוכנת בצפון מערב מרוקו. מוזמנים להתאהב.

 

אייטם 1
שיר ידידות
הפקה חגיגית לציון 100 שנים לשיר ידידות - קובץ הפיוטים המרכזי של שירת הבקשות, כפי שנערך על ידי גדולי הפייטנים היהודיים במרוקו (קונצרט זה הסתיים)
אייטם 2
ירושלמי
שילוב ייחודי של אמנים מסגנונות שונים המביאים את מסורת הפיוט "הירושלמי" מזוויות שונות, ביחד ולחוד רוקחים קונצרט ספרדי - ירושלמי - ישראלי סוחף (קונצרט זה הסתיים)
אייטם 3
מנגינת הנילוס
קונצרט מחווה למיטב יצירותיהם הקאנוניות של גדולי המוזיקאים המצריים, יוצרים אשר עיצבו את פניה של המוסיקה הערבית האמנותית במאה ה-20 והפכו לאגדות עוד בחייהם (קונצרט זה הסתיים)
אייטם 4
הקולות של נשות שפשאוון
מפגש מוסיקלי ראשון מסוגו המפגיש על במה אחת מוסיקאיות מוכשרות ממרוקו וישראל אשר יוצרות קונצרט ססגוני, אותנטי ויוצא דופן

הקולות של נשות שפשאוון  

מנצח ומנהל מוסיקלי: דריס בראדה (Driss Berrda, מרוקו)

בהשתתפות: חאיירא אפאזאז (khayara Afazaz, מרוקו), מקהלת הנשים האנדלוסית של שפשאוון (Chefchaouen, מרוקו) ומור קרבסי (ישראל).

מפגש מוסיקלי ראשון מסוגו המפגיש על במה אחת מוסיקאיות מוכשרות ממרוקו וישראל אשר יוצרות קונצרט ססגוני, אותנטי ויוצא דופן.

בקונצרט, בניצוחו של המאסטרו ממרוקו דריס בראדה יתארחו המוסיקאית המרוקאית המופלאה חאיירא אפאזאז, המובילה את הרכב הנשים מהעיר הכחולה והציורית שפשוואן שבמרוקו ומור קרבסי מישראל. "מקהלת נשות שפשאוון" אינה עוד מקהלת נשים, הן ישובות על הרצפה בבגדים ממיטב המסורת "השפשאוונית", שרות ומנגנות את המוסיקה המקומית הידועה בסגנון הייחודי, "אל חדרה" (Al Khadara) סגנון אשר התפתח וטופח בלעדית על ידי נשים ומושפע מהמסורות האנדלוסית והסופית המעודדות השתתפות נשים בשירה ובנגינה.

קבלו פרטים

שיר ידידות  (קונצרט זה הסתיים)

מנצח ומנהל מוזיקלי: רפי ביטון

יועץ פדגוגי: מימון (מני) כהן

בהשתתפות: ר' חיים לוק, אמיל זריהן, ליאור אלמליח, מימון (מני) כהן, שמעון אילוז, אליה מויאל, דוד ויצמן ומקהלת המרכז לפיוט ושירה אשדוד
אורח מיוחד: יגל הרוש

הפקה חגיגית לציון 100 שנים לקובץ הפיוטים "שיר ידידות"

בחרנו לפתוח את עונת המנויים בהפקה חגיגית לציון 100 שנים לקובץ הפיוטים המרכזי של "שירת הבקשות" של יהודי מרוקו, כפי שנערך על-ידי גדולי הפייטנים במרקש, ר' דוד יפלח, ר' חיים אפריאט ור' דוד קיים מהעיר אסווירה.

"שיר ידידות" יצא לאור בשנת 1921 ונשען על קובץ הפיוטים מ-1890 "רני ושמחי". לכבוד אירוע זה כינסנו בכירי הפייטנים בארץ המתמחים ב"שירת הבקשות" אשר יחד יגישו לנו את הפיוטים הנבחרים מתוך "שיר ידידות" ובראשם אלה של השבת המיוחדת "שבת שירה״.

קבלו פרטים

ירושלמי (קונצרט זה הסתיים)

מנצחת ומנהלת מוזיקלית: סיוון אלבו בן חור
בהשתתפות: איציק קלה, דוד מנחם ואנסמבל הפיוט של מכון בן צבי.


שילוב ייחודי של אמנים מסגנונות שונים המביאים את מסורת הפיוט "הירושלמי" מזוויות שונות, ביחד ולחוד רוקחים קונצרט ספרדי - ירושלמי - ישראלי סוחף.

מסורת שירת "ספרד-ירושלים" משלבת מסורות פיוט של קהילות יהודיות שונות של יוצאי ספרד, אשר יצרו בירושלים סגנון שירה בעל אופי וצבע ייחודי, שירה זו מהווה נדבך חשוב בעולם הפיוט והתפילה. בחרנו להגיש מסורת זו על ידי אמנים אשר ביצירתם אנו מוצאים את טביעות האצבע המוסיקליות של מסורות אלו.

קבלו פרטים

מנגינת הנילוס (קונצרט זה הסתיים)

מנצח ומנהל מוזיקלי: פרופ' תייסיר אליאס

בהשתתפות: לובנה סלאמה, אבי כהן ומקהלת אל-כרואן (Alkaroan)

קונצרט מחווה למיטב יצירותיהם הקאנוניות של גדולי המוזיקאים המצריים, יוצרים אשר עיצבו את פניה של המוסיקה הערבית האמנותית במאה ה-20 והפכו לאגדות עוד בחייהם: מוחמד עבד אל-ואהב, עבד אל-חלים חאפז, אום כולתום, וודיע אלסאפי, פיירוז ועוד.

קונצרט פסגה סוחף בניצוחו של המאסטרו, פרופ' תייסיר אליאס, הנחשב לגדול המומחים בתחום המוזיקה הערבית-מזרחית בארץ. הקונצרט מגיש ממיטב הרפרטואר הערבי הקלאסי, בשילוב קטעי אלתור המעשירים את העומק המוסיקלי, שירת סולנים ושירת מקהלה- פסיפס מרתק הנותן ביטוי לעושר של היוצרים האגדיים ממדינת הנילוס.

קבלו פרטים

טוחן מדיה - בניית אתרים - Copyright 2021 © התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד